Liitu Meiega: 10 km Jooksu Võistlus Eestis!

Tule tutvu meie 10 km jooksu võistlusega Eestis. Ole osa sellest ja tunneta selle võistluse erilisust! Siin on võimalus end proovile panna ning olla osa suurest jooksukirest.

See on hea võimalus ennast tõestada ja ületada iseennast. Ning kõik see toimub kaunis Tallinnas.

Põhijooned:

 • 10 km jooks
 • 10 km jooksu võistlus
 • Tallinnas

Mis on 10 km jooks?

10 km jooks on distantsijooks. Osalejad peavad läbima 10 kilomeetrit. Selles Eestis populaarses võistluses saavad jooksusõbrad end proovile panna.

Liitu meie 10 km jooksu võistlusega!

Kutsume sind osalema 10 km pikkusel jooksuvõistlusel. See on suurepärane võimalus näidata oma oskusi ja kohtuda teiste sarnaselt huvitatud inimestega. Võistlus toimub Tallinnas, kuid osalema on oodatud kõik Eesti jooksusõbrad.

10 km jooksu treeningkava

Kui sa soovid joosta 10 km, siis hea treeningkava on hädavajalik. See aitab su kehal valmistuda, parandab vastupidavust ja kiirust. Alati on hea mõte konsulteerida treeneriga sobiva kava leidmiseks.

10 km jooksu ettevalmistamine nõuab järjepidevust ja treeningute suurendamist. Kui oled algaja, alusta treenimist mitu kuud enne võistlust. Kogenumaid jooksjaid võiks kava oma vajadustele kohandada. Järgnev on üks näide heast treeningkavast:

Aeglane põhiteenus

Pikad ja aeglased jooksud aitavad su nahga vastupidavust. Soovituslik on neid teha 1-2 korda nädalas. Hoides seda treeningut, suudad joosta pikki distantse hõlpsamalt ja hoida pidevat tempot. Järgi neid samme:

 • 5 minutit soojendust – alusta aeglasel tempol, et soojeneda.
 • 30-40 minutit aeglast jooksu – hoia rahulikku tempot, mis võimaldab rääkida.
 • 5 minutit jahutust – lõpeta sama vaikselt nagu alustasid.

Intervalltreeningud

Intervalltreeningud keskenduvad kiiruse arendamisele. Need aitavad ka su kiirust ja vastupidavust suurendada. Treeni neid 1-2 korda nädalas, et paremaks saada. Järgi neid juhiseid:

 • 5-10 minutit soojendust – tee dünaamilisi venitusi enne treeningu alusta.
 • 1-minutiline kiire jooks – jookse kiiresti (90-95% maksimaalsest pingutusest).
 • 2-3 minutit kerge jooks – hinga ja valmistu järgnevaks.
 • Korda kiire ja kerge jooksu vaheldumist 6-8 korda.
 • 5-10 minutit jahutust – peata jooksimine rahulikus tempos ja venita.

Pikad jooksud

Pikad jooksud on olulised, et valmistuda 10 km distantsiks. Treeni nii 1 kord nädalas, suurendades pikkust. Järgi neid samme:

 • 10-15 minutit soojendust – alusta aeglaselt ja kiirenda järjest.
 • Jookse 8-10 km – säilita mugav kiirus, pikendades distantsi iga nädal.
 • 5-10 minutit jahutust – lõpeta sama aeglaselt nagu hakkasid.

Kui valmistud 10 km jooksuks, pea meeles treenimise ja puhkuse tasakaalu hoida. Tervislik toitumine ja keha eest hoolitsemine on väga olulised. Õige treeningkava ja oma keha kuulamine aitavad saavutada jooksueesmärke.

NädalAeglased põhiteenused (km)Intervalltreeningud (km)Pikad jooksud (km)
1546
2657
3748
4669
58510

Pane end proovile Tallinnas!

10 km jooksuvõistlus on Tallinnas. Seal näed ilusat linna- ja merevaadet jooksurajal. Sa liigud läbi linna ajaloo ja ilu ning tunned mereenergiat.

Tallinn on kuulus oma vanalinna poolest. Sedä ümbritsevad kaunid pargid, jõed ja meri. Jooksurada viib sind nende vaatamisväärsuste juurde.

Jooks läbi 10 km võib olla väljakutse. Kuid Tallinna panoraamvaade annab sulle motivatsiooni. Jooksed ajaloolistel tänavakividel, nähes linna kaunist siluetti.

Osa võtmine meie võistlusest ei piirdu jooksurajaga. Planeeri reis nii, et naudid linna kultuuri ja ajalugu. Külasta Toompea lossi või proovi Eesti toitu.

Liitu võistlusega Tallinnas ja avasta rohkem kui jooksurada. Pane end proovile ja avasta oma võimeid. Tule tunne linna võlu ja lase end inspiratsiooniga kaasa haarata!

10 km jooksu varustus

Varustus on 10 km jooksul oluline. Investeeri kvaliteeti, kui soovid naudingut ja turvalisust. Kvaliteetsed jooksujalatsid ja mugav riietus on tähtsad.

Veepudel, päikeseprillid ja peakate aitavad sul end kaitsta. Järgnevalt räägin 10 km jooksu varustuse valiku põhitõdedest.

Tähtsus jooksujalatsite valikul

Jooksujalatsid on olulised. Nad pakuvad toetust ja mugavust. Õiged jalatsid vähendavad vigastuste ohtu. Vali need oma jala järgi ja sissejooksutatult.

Mugavad ja hingavad rõivad

Riietu ilmale vastavalt kihiti. Vali rõivad, mis on hingavad. Nii saab keha paremini ventileerida. Väldi liiga tihedaid riideid, mis ei lase nahal hingata.

Veepudel ja jook

Vedelik on oluline, võta veepudel kaasa. Kuumal päeval vajad rohkem vett. Mõtle elektrolüütidele energiataseme hoidmiseks.

Varustus peab olema mugav ja igaühele sobiv, aitamaks nautida jooksu. Päikeseprillid ja peakate on ka olulised. Enne külasta varustusproovi, et veenduda kõige sobivuses ja toimimises.

10 km jooksu varustusSoovitused
JooksujalatsidVali kvaliteetsed ja mugavad jooksujalatsid, mis sobivad sinu jala tüübile.
RiidedVali hingavad ja mugavad spordirõivad, kihtide kaupa vastavalt ilmastikule.
Veepudel või jookÄra unusta kaasa võtta veepudelit või jooki, et hoida keha hüdreeritud.
Päikeseprillid ja peakateKaitse end päikese ja kuumuse eest päikeseprillide ja peakatte abil.

Hea varustus tagab eduka 10 km jooksu. Investeeri sobivatesse jooksujalatsitesse ja riidesse. Õige varustus aitab saavutada parima tulemuse.

10 km jooksu tulemused

Meie 10 km jooksu võistlusel mõõdetakse ja registreeritakse kõigi osalejate tulemused. Nii saad võrrelda, kuidas läks sul võrreldes teistega. Samuti näed, kuidas oled ajas arenenud. Kõik tulemused ilmuvad meie kodulehele pärast võistlust.

Osalemise juhend

Osale 10 km jooksu võistlusel, lugedes osalemise juhendit. Sealt leiad info registreerimise, stardiaegade ja rajakaardi kohta. Oluline on tunda ka võistluse reegleid.

Registreerimine

Registreeri jooksule meie veebilehel. Täida vorm korralikult, sealhulgas isikuandmed ja kontaktinfo. Õige teave aitab meil sinuga õigel ajal ühendust pidada.

Stardiajad ja rajakaart

Veebilehel on stardiajad ja rühmad enne võistlust nähtaval. Saad teada, millal jooksu alustada. Samuti näed rajakaarti, kus on kava ja vaatamisväärsused.

Võistluse reeglid

Õpi tundma võistluse reegleid enne starti. Me hoolitseme, et kõik oleks turvaline ja aus. Küsimused reeglite kohta saad ka meie kaudu vastatud.

Ettevalmistused võistluspäevaks

Ole hoolikas ettevalmistustega, et päev kulgeks hästi. Võta kaasa vesi ja snäkid. Enne starti maga piisavalt, tee soojendus ja hea meelega.

Osalemise juhend

Kaasa võistluspäevaks osalemise juhend. See aitab sul orienteeruda ja murekohad kiirelt lahendada. Siit leiad põhjaliku info korraldajatest.

Turvalisus ja tervis

Sinu ohutus on meie jaoks esmatähtis. Hoia silm peal tervise- ja ohjeeskirjadel võistlusel. Kui midagi muret teeb, leia meedik.

Osalemise juhendRegistreerimineStardiajad ja rajakaartVõistluse reeglid
Kõik vajalik info võistlusel osalemiseksRegistreerimine toimub veebilehelJälgige stardiaegu ja radaTutvuge võistluse reeglitega

Jälgi uudiseid meie 10 km jooksu kohta!

Pea silma peal kõige uuel 10 km jooksu võistlusel, vaadates meie kodulehte ja sotsiaalmeedia kanaleid. Me tahame anda sulle alati uusimaid uudiseid.

Igal ajal võid leida uusi artikleid ja intervjuusid meie kodulehelt. Samuti leiad sotsiaalmeediast pilte, videoid ja kasulikke nõuandeid. Nii jõuad võistluseni hästi ette valmistatuna ja naudid võistlust rohkem.

Uudised aitavad olla teavitatud uutest võimalustest nagu stardi registreerimine. Ära unusta lugeda meie uudiseid, et olla kursis kõige vajalikuga 10 km jooksu võistluse kohta.

Photo of author

Marko Mägi