Tõhusad Taekwondo Harjutused Sinu Vormi Jaoks

Taekwondo on üks vahva võitluskunst, mis tugevdab keha ja vaimu. See aitab oma tehnikat paremaks muuta, vormi tugevdada ning paindlikkust suurendada.

Siin räägime erinevatest harjutustest, mis aitavad sinu oskusi parandada. Õpetame ka, kuidas koostada tõhusaid treeningkavasid. Samuti jagame kasulikke nõuandeid selle kohta, kuidas saada paremaks taekwondo harrastajaks.

Olulisemad Punktid:

 • Taekwondo harjutused aitavad parandada tehnikat, tugevdada vormi ja suurendada paindlikkust
 • Treeningkavad aitavad sul korraldada struktureeritud ja tõhusaid treeninguid
 • Taekwondo tehnikate õppimine aitab sul arendada erinevaid lööke, lööke blokeerimist ja jalalööke

Taekwondo Tehnikate Õpetus

Siin saad teada, kuidas õppida taekwondo tehnikaid. Me aitame sul mõista olulisi põhimõtteid. Need aitavad sul treeningutes parem olla.

Taekwondo õpetab lööke, löökide blokeerimist ja jalalööke. On tähtis, et hoiaksid õiget kehapoosi, tasakaalu ja teeksid liigutused õigesti. Ära unusta hoida oma jalgu õiges asendis või käsi õigesti.

Me toome sinuni mõned taekwondo tehnikad:

 1. Taekwondo löögid: Taekwondo’s on mitmeid lööke nagu rusikahoop ja jalalöök. Me õpetame, kuidas neid tehniliselt korrektselt sooritada. See aitab jõudu ja täpsust suurendada.
 2. Löökide blokeerimine: Oluline on oskus enda ees rünnakuid blokeerida. Me näitame erinevaid blokeerimistehnikaid. Nende abil saad end efektiivselt kaitsta.
 3. Jalalöögid: Taekwondo on kuulus oma tugevate jalalöökide poolest. Õpetame sulle front kick’i ja roundhouse kick’i tehnikaid. Õpid, kuidas neid korrektselt teostada, et olla tugevam ja kiirem.

Taekwondo tehnikaid õppides arendad enda treeninguid ohutult ja tõhusalt. Järgmine kord jagame juhiseid erinevate tehnikate kohta. Samuti anname näpunäiteid nende täiustamiseks.

Soojendusharjutused Taekwondo Jaoks

On väga tähtis keha enne treeningut soojaks teha. See vähendab vigastuste võimalust. Siin on mõned head soojendusharjutused taekwondo jaoks.

Torstsoojendusharjutus

Harjutus sobib selja- ja jalgade soojenduseks. Alusta sirgest seisust. Painuta aeglaselt ette ja püüa varvastega maad puudutada. Hoia seda asendit 10-15 sekundit. Siis tõuse tagasi. Korda 8-10 korda.

Käte ringutused

Käsi ja õlgu tuleb ka soojendada, sest neid kasutatakse palju. Seisa sirgelt. Tee suuri ringjaid liigutused mõlemate kätega. Tee 10-15 ringi mõlemal käel.

Harjutusi tee õige tehnikaga ja keskendu. Hinga sügavalt sisse ja välja. Selline soojendus aitab sul taekwondo treeninguks valmistuda.

Hüppekoordinatsioon

Hüpped soojendavad keha ja suurendavad pulssi. Seisa sirgelt. Hüppa kohapeal, jalg ei tohi maad puudutada. Proovi hüpata kiirelt ja tõsta põlvi kõrgele. Tee 1 minut järjest.

Puusa keerutused

See harjutus soojendab puusa- ja kõhulihaseid. Seisa sirgelt. Tõsta põlv rinnale ja keeruta seejärel ettevaatlikult. Korda 8-10 korda, siis vaheta jalg.

Jalalöökide ettevalmistus

Jalalöökide jaoks on jalad olulised ette soojendada. Seisa sirgelt. Tõsta parem jalg üles ja katsu seda kätega. Too jalg tagasi ja korda vasakuga. Tee 8-10 korda mõlemale jalale.

SoojendusharjutusEesmärk
TorstsoojendusharjutusSelja- ja jalalihaste soojendamine
Käte ringutusedKäte ja õlavöötme soojendamine
HüppekoordinatsioonKogu keha soojendamine
Puusa keerutusedPuusa- ja kõhulihaste soojendamine
Jalalöökide ettevalmistusJalalihaste soojendamine

Õigete soojendusharjutuste tegemine on väga oluline. Järgnevalt näitame venitusharjutusi, mis on vajalikud painduvuse jaoks.

Taekwondo Venitusharjutused

Taekwondo puhul on paindlikkus väga tähtis. Hea lihaselastsusega sportlased on tasakaalus ja teevad tugevaid lööke. Nad vähendavad ka vigastuste ohtu. Seega on venitusharjutused tohutult olulised.

Need aitavad su lihaseid venitada ja kehahoidu parandada.

Siin on mõned head taekwondo venitusharjutused, mida võid proovida:

 1. Cobra venitus: Lamaja kõhuli ja tõuske käte toel üles. See venitus aitab seljalihaseid venitada.
 2. Jalgade külgvenitus: Seisa sirgelt ja kalluta keha küljele, vaheta siis jalga. See venitus aitab puusa painduvusele kaasa.
 3. Kükivenitus: Istu kükki ja suru käed kokku rinnal. See suurendab puusa liikuvust.
 4. Põlvepeal hüppevenitus: Põlvili asendis hüppa ja vaheta jalg. See aitab jalalihaseid venitada.

Kasuta neid iga päev soojendusharjutusena või tee eraldi venitusharjutustena. Õige tehnika on väga oluline, samuti peaksid vältima liiga tugevat venitust, et vigastusi ära hoida.

Korruta neid harjutusi regulaarselt ja märkad, kuidas su painduvus paranemas on. Samuti parandab see sinu treeningtulemusi.

Tõhusad Taekwondo Treeningkavad

Hea treeningkava on oluline Taekwondo õppimisel. Siit leiad mõned head treeningkavad. Need aitavad arendada jõudu, vastupidavust ja tehnikat.

Kava 1: Jõutreening

Selle kava eesmärk on tugevdada lihaseid ja suurendada jõudu. Kavas on kehakaalu harjutused nagu pommitüved ja kätekõverdused. Samuti on tähtis jalalihaseid tugevdada, õppides kükkisid ja hüppeid.

Kava 2: Vastupidavustreening

See kava aitab treenida vastupidavust. Soovitame teha intervalltreeningut. See tähendab vaheldumisi kõrge ja madalama koormusega harjutusi.

Näiteks tee jooksulõike, hüppeid ja burpeesid.

Kava 3: Tehnika ja paindlikkus

Siin keskendume Taekwondo tehnikatele ja paremale paindlikkusele. Kava hõlmab löögi- ja jalalöögi harjutusi. Lisaks soovitame venitusharjutusi teha, et lihaspainduvust ning liigutuste ulatust suurendada.

Kõik need kavad võivad olla treeningurutiini suurepäraseks osaks. Julgustame sul neid oma vajaduste järgi kohandama.

Parandage Taekwondo Tehnikat

Selles osas räägime, kuidas oma taekwondo tehnikat täiustada. Taekwondo võistlustel edukaks olemine nõuab head treeningut ja täpsust. Jagame näpunäiteid, kuidas oma tehnikat lihvida.

Täpne löökide teostamine

Õige löögi õppimine on oluline. Harjutamine teeb meistriks, seega harjutage lööke sageli. See aitab lihastel löögi meelde jätta.

Paindlikkuse ja jõu treenimine

Parem jõud ja paindlikkus parandavad tehnikaid. Lisa treeningutesse kükke, hüppeid ja venitusi. Need harjutused arendavad nii jõudu kui ka paindlikkust.

Erinevate võistlusolukordade simuleerimine

Ole igaks olukorraks valmis. Koolituspeab hõlmama erinevaid vastaseid ja võitlussituatsioone. Õppige, kuidas tehnikat kohandada.

“Parim viis oma taekwondo tehnikate täiustamiseks on pidev pühendumus ja järjepidev treening.” – Jane Smith, Taekwondo meister

Kogenud treeneri juhendamine

Parim julgustus ja koolitus on kogenud treenerilt. Ta oskab aidata teie tehnikat parandada. Saades isiklikku juhendamist, edeneb igaüks.

Meditatsioon ja keskendumine

Meditatsioon tugevdab ja keskendumine teravdab tehnikaid. Õppige enne matši rahuneda ja keskenduda. See aitab kiiresti reageerida.

Taekwondo edasiarendamine vajab kannatlikkust ja pühendumust. Järgides soovitusi ja treenides iga päev, tõusete kindlasti meistriks.

Taekwondo Koolitusprogramm

Taekwondos arenemiseks ja paremaks saamiseks on spetsiaalne koolitus väga oluline. Iga sportlane on unikaalne, seega on oluline, et koolitusprogramm vastaks just sinu vajadustele.

Et luua hea koolitusprogramm, tuleks järgida teatud samme:

 1. Pead teadma, mida tahad saavutada. Kas soovid tõsta tehnikat, vastupidavust või võistlustel paremini esineda?
 2. Arvesta, et kõik on erinevad. Seega, koolitusi tuleks kohandada vastavalt sinu oskustele ja vajadustele.
 3. Vahelda erinevaid treeningviise, et kõik keha osad saaksid arendatud. See aitab sul olla tugevam ja paremas vormis.
 4. Tasapisi treeningute raskust suurendades, kasvab ka su jõud ja oskused. Edenemine on oluline.
 5. Ära unusta puhata. Taastumine on sama oluline, kui ka treenimine. Mõtle ka keha ja vaimu pärast.

Siin on üks hea taekwondo koolitusnädal:

PäevTreening
EsmaspäevJalalöökide tehnikaharjutused, 5 km jooks
TeisipäevPaindlikkuse harjutused, löökide combokombinatsioonid
KolmapäevBlokeerimise harjutused, plyomeetrilised harjutused
NeljapäevTehnikaharjutused partneriga, jõutreening
ReedeIntervalltreening, paindlikkuse harjutused
LaupäevVõistlusnäitused, sparringu harjutused
PühapäevPuhkepäev

See on vaid näide ja saad muuta kohandada vastavalt oma eesmärkidele. Ära unusta rääkida oma treeneriga.

Tugevusta Vormi Taekwondoga

Taekwondo aitab meil kogu keha treenida. Treening on hea nii võitlusoskuste kui ka füüsilise vormi jaoks. Kasutades taekwondo harjutusi ja venitusharjutusi, tugevdame ja toonime keha. Nendega parandame oma füüsilist enesetunnet oluliselt.

1. Kükid

Kükid tugevdavad reite, jalgu ja süda. Seistes õlgade laiuselt jalad, läheme kaarja seljaga alla. See arendab jõudu, vastupidavust ja stabiilsust.

2. Plank

Plank on tippharjutus. See tugevdab kõhtu, selga, jalgu ja õlgu. Lamades varvastele toetudes, hoia keha sirge. Plank parandab tasakaalu ja keskset lihasjõudu.

3. Jalalöögid

Jalalöögid on taekwondo lahutamatu osa. Front kick, side kick ja roundhouse kick tugevdavad jalgu ja parandavad paindlikkust. Iga löök treenib erinevat lihast.

4. Käe- ja löögitöö

Me õpime taekwondo’s ka käelööke. Jabs, uppercuts ja hooks tugevdavad käsi ja õlgu. Samuti annavad nad tuharatele hea treeningu.

HarjutusEesmärkKasutatav lihasrühm
KükidTugevdada jalgu, tuharaid ja südamelihastJalalihased, tuharalihased, südamelihased
PlankTugevdada kõhulihaseid, selga, jalgu ja õlguKõhulihased, seljalihased, jalalihased, õlalihased
JalalöögidArendada jalalihaseid ja parandada paindlikkustJalalihased, keha paindlikkus
Käe- ja löögitööTugevdada käsi, õlgu ja tuharaidKäelihased, õlalihased, tuharalihased

Regulaarne venitamine on ka oluline. See teeb meid liikuvamaks ja vähendab vigastuste riski. Taekwondo venitusharjutused sisaldavad sirutusi ja kerepöördeid. Need aitavad säilitada painduvust ja parandada liigutuste ulatust.

Taekwondo harjutused täiendavad hästi treeningrutiini, aidates arendada tugevust, vastupidavust ja paindlikkust. Nende regulaarne tegemine tugevdab kogu keha. See parandab ka füüsilist vormi üldiselt.

Taekwondo Harjutused Algajatele

Kui oled taekwondo algaja, leia endale sobivad harjutused. Keskendu alguses põhialustele. See aitab sul oskusi arendada samm-sammult.

Põhilöökide Tehnika

Õpi taekwondo põhilöögid esimesena. Alusta õige jalaasenditega. Siis võid hakata löökide osa harjutama. Treeni spetsiaalse koti vastu, et tunda, kuidas jõud ja tehnikad toimivad.

Keskvõimsuse Tehnika

Oluline on osata jõudu kasutada jalgadest välja. Proovi harjutada põlvede ja jalgade tõstmist. Nii tugevdate kõhulihaseid ja alakeha.

Taekwondo Kombinatsioonid

Pärast põhilöökide selgeks saamist võid hakata õppima kombinatsioone. Need on erinevad löögid, mis tehakse järjest. Harjuta neid aeglaselt ja tee siis kiiremaks, et parandada oma tehnikat.

Taekwondo Põhilöökide Blokeerimine

Oluline on ka rünnakut blokeerida ja vastata kiirelt. Harjuta, kuidas blokeerida lööke. Siis vasta, arendades nii reaktsiooni ja kaitset.

HarjutusKirjeldus
Pooleldi jalgade liigutamineTõsta üks jalg veidi maast ja seejärel alanda seda tagasi. Korda harjutust mõlema jalaga.
Tukk tõstmise harjutusSea jalad õlgade laiusele ning tõsta üks jalg veidi maast, seejärel langeta see tagasi. Korrata harjutust mõlema jalaga.
Jalgade kiigutamineSea jalad õlgade laiusele ning kiigu mõlemad jalad vaheldumisi ette ja taha. Hoida puusad sirged ja lükked sujuvad.
PõlvelöögiharjutusTõsta üks jalg kõrgemale ja seejärel löö põlvega ettepoole. Vaheta jalgade vahel ning korda harjutust mõlemale jalale.

Need lihtsad harjutused on suurepärane algus taekwondo’ga tegelemiseks. Pidev harjutamine aitab sul hästi edasi liikuda ja oskusi parandada.

Taekwondo Tehnikate Täiustamine

Kogenud taekwondo harrastajatele on oluline oma tehnikaid täiustada. Pidev arendamine on osa praktikast. Meil on mõned nõuanded, kuidas seda teha. Need tehnikad aitavad su oskusi tõsta ja arendada.

Taekwondo Põrkavate Jalalöökide Treff

Põrkavate jalalöökide täpsus ja kiirus on olulised. Keskele tuleb panna löögi täpne tähistamine ja õige jalaasend.

 1. Tabeloo valida sobiva tabeliga
 2. Trendide ülevaade
 3. Mõju selgitamine

Harjuta eri kõrguste löökide tähtajaga. Nii oskad igas olukorras kiiresti löögi teha. Kasuta treeninguks poksikotti või weebrippuvaid märklauad.

Painduvuse ja Liikuvuse Parandamine

Venitusharjutused ja liikumistreeningud on taekwondos väga tähtsad. Need aitavad su paindlikkust ja liikuvust parandada. Tugevad lihased tagavad stabiilsuse ja aitavad keerulisemaid tehnikaid sooritada.

“Heade tehniliste oskuste ja võimaluste saavutamine Taekwondo tehnikas nõuab aega ja pühendumist. Pidev treenimine ja täiustamine on võti edu saavutamiseks. Kui soovid olla parim taekwondo-harrastaja, pane end proovile ning harjuta korrapäraselt erinevaid tehnikate täiustamise harjutusi.”

Taktikalise Osavuse Arendamine

Taekwondo ei ole vaid jõud ja tehnikad. Samavõrra oluline on taktikaline osavus. Harjuta sparringut ja õpi vastase liigutusi analüüsima. Nii mõistad ründemustreid ja oskad paremini kaitsta.

Regulaarsed harjutused aitavad tehnikaid täiustada. Oluline on meeles pidada, et areneva võitlejana on pidev õppimine võti.

Taekwondo Enesekaitse Tehnikad

Taekwondo annab häid enesekaitseoskusi. See aitab teadvustada, kuidas end kaitsta ja turvaliselt tunda. Siit saad teada mõnda kasulikku taekwondo tehnikat enesekaitse jaoks.

Taekwondo Löögid

Löögid on olulised enesekaitse juures. Taekwondo õpetab lööma kiiresti ja tugevalt, kui oled ohtlikus olukorras.

 • Puusa- ja jalgalöögid: Sagedasti kasutatakse jalalihaste jõusid, et tekitada tugev löök. Kiired jalad tagavad löögile jõudu ja täpsust.
 • Käelöögid: Kasutatakse ka käsi, nagu jabs või puiesteed. Need löögid aitavad ruumi loomiseks ja ohust eemaldumiseks.
 • Kombinatsioonid: Erinevate löökide ühendamine loob tõhusaid variante vastuseks erinevatele olukordadele. Näiteks jalalöök koos käelöögiga võib olla üllatav.

Taekwondo Blokeeringud

Blokeeringud on samuti väga olulised. Need aitavad kaitsta end vastase rünnakute eest.

 • Tõste- ja käeshoobid: Blokeering keskendub vastase rünnaku katkestamisele. Õige tehnika korral saad rünnaku peatada ja olukorra kontrolli alla võtta.
 • Jalalöökide blokeerimine: Kuna Taekwondo on tuntud oma jalalöökide poolest, on blokeerimisoskus väga oluline. Kiire jalgade tehnika ja õige blokeering suurendavad su kaitsevõimet.

Taekwondo Sidumis- ja Kinnihoidmisharjutused

Tähtsad pole ainult löögid ja blokeeringud. On oluline osata vastast kinni hoida ja vajadusel kokku siduda.

 • Taotlemise ja kontrolli harjutused: Sellised harjutused õpetavad erinevaid võtteid, mis aitavad vastast kontrolli all hoida. Need oskused on kasulikud ka enesekaitseks.
 • Maadlusvõtted: Maadlus on suur osa enesekaitsest. Õppides haardeid ja maastikul järje pidamist, saad end kaitsta kõikides olukordades.

Et olla enesekaitsetehnikates tõeline meister, on oluline korrapärane treening. Taekwondo aitab arendada oskusi ja tugevdada iseloomu. Teekonnal enesekaitse valdkonnas aitab usaldusväärne treeningkeskus ja kogenud treener.

Taekwondo Enesekaitse TehnikaKirjeldus
RenishiTagasisarünnak pärast vastase rünnakut, kasutades kontralööke.
HoshinsulVastase haaramine, maadlusvõtted ja kontrolli säilitamine lähikontaktis.
Pakkuda põhjendusedVastase tasakaalu häirimine ja enese kaitse positsiooni saavutamine.

Taekwondo Harjutuste Olulisus

Taekwondo harjutused on väga olulised. Need aitavad meil saavutada tugeva tehnikat ja vastupidavust. Samuti parandavad nad meie paindlikkust. Need oskused aitavad meil pidevalt areneda.

Kui alustame algajatena, õpime läbi harjutuste põhitõdesid. Need ettevalmistavad meid keerulisemateks harjutusteks. Näiteks parandavad nad tasakaalu ja koordinatsiooni.

Struktuursed treeningkavad annavad meile selge plaani. Need aitavad seada eesmärke ja motiveerivad meid. Järjepidev treenimine toob edu ja aitab võtta vastu uusi väljakutseid.

Kõigil tasemetel treenijad saavad kasu taekwondo harjutustest. Need aitavad meil füüsiliselt ja vaimselt kasvada. Need avavad ukse põnevale taekwondo maailmale. Nii et alustage täna, et saada tugevamaks ja osavamaks taekwondo’s.

Photo of author

Marko Mägi